Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Xperia Sola Bootloader Kilidi Açma/Kaldırma

Xperia Sola Bootloader Kilidi Açma/Kaldırma

Sony Xperia U'nin Bootloader Kilidini Açmak İçin Aşağıdaki Adımları Dikkatlice İzleyin

Bilgisayar İnternet tarayıcınızdan [Linkleri sadece üyeler görebilir.] açınız

• Sayfanın altından Start unlocking the boot loader seçeneğini seçin ve devam edin
    • Ekranda çıkan şartları kabul edin
    • Telefonunuzu USB ile bilsgisayara bağlayın
    • Bilgisayarın Komut İstemcisini açın (Başlat/Çalıştır/cmd yazarak ulaşabilirsiniz)
    • Komut istemcisinden şu komutu girin:

“fastboot -i 0x0fce getvar version

• Çıkan ekrandan IMEI numaranızı yazın
    • IMEI'i numaranazızı arama tuşlarından “*#06# “ koduyla da öğrenebilirsiniz.
    • Açık bulunan Sony Bootloader Web sayfasından ilgili yere E-posta adresini, adınızı ve IMEI'nızı yazın. Bu bilgileri girdiğinizde size bir bootloader kilit anahtarı verilecektir.
    • E-posta adresinize bu kod gönderilecektir. Onu muhafaza edin ve not edin.
    • Şimdi bilgisayarın Komut istemcisinden aşağıdaki komutu girin:

fastboot -i 0x0fce oem unlock 0Xkey

• Sonra e-posta adresinize gönderilen Bootloader açma kodunuzu yapıştırın.
    • İşlemi tamamlamacak için Açık bulunan online web sayfasından Next butonu ile işlemi tamamlayın

İşlem tamam, hayırlı olsun. En azından bir teşekkür mesajını hak ediyorum Değilmi. Artık bir mesaj yazarsınız

bu eski haline döndürülemiyor herhalde daha ayrıntılı bir yöntem varmış onun hakkında bilgi alsak

Burada anlatılan sony nin resmi developer sayfasinda onerilen ve anlatilan yontem. Daha ayrıntılı derken neyi kastettigini bilmiyorum

bu işlem telefonun içinden bazı kodları siliyormuş ve daha o kodlar geri yüklenemiyormuş ancak yabancı sitelerin bazılarına göre bu yönteme gerek yokmuş o kodları silmeden de yapılabiliyormuş belli programlarla ve bu yöntemle yapınca tekrar eski halıne getirince garantiden çıkmıyormuş telefon bu işlemi yaparsam garanti kesin gider mi

sanırım özel bazı scriptler vasıtasıyla yapılabiliyordur. benzeri nexus cihazlarda da var. Ancak her sony cihazı için bulanabilir mi bilmiyorum.

- - - Updated - - -

bir araştırayım bulabilirsem paylaşırım veya siz bu konuyu okuduğunuz yabancı sitelerin adresini verebilir misiniz

mesajları görünce araştırdım. öyle bir program göremedim. ancak xda'da adamın biri, bir konu açmış ve bootoladeri kilitleyebildiğini ifade etmiş. adresi şu: [Linkleri sadece üyeler görebilir.]

benzer bir konu şu adreste de mevcut:

[Linkleri sadece üyeler görebilir.]

Cevap: Xperia Sola Bootloader Kilidi Açma/Kaldırma

nerden indiriyim bunuuuuuuu

Alıntı firdovsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nerden indiriyim bunuuuuuuu
    Kardeş, yukarıda neredeyse her mesajda link paylaşılmış. Hangisini sanırım ilgili linkleri takip ederseniz indirme linklerine ulaşabilirsiniz.

Valla hiç olmadı

Sayfa 1/2 12 SonSon